Innowacja Smart City – wyróżnienie dla Częstochowskiej Karty Mieszkańca

W dniach 8-9 marca 2017 roku w Hotelu Westin w Warszawie odbyła się V edycja Smart City Forum. Grupa LEW S.A. (operator Częstochowskiej Karty Mieszkańca) była Partnerem Strategicznym tego wydarzenia.

Forum jest platformą dialogu i współpracy biznesu z administracją centralną i lokalną, która pozwala na świadomą dyskusję oraz efektywną wymianę opinii i doświadczeń w zakresie inteligentnych miast. Daje również możliwość spotkania z decydentami szczebla krajowego, administracji rządowej oraz znanymi ekspertami.

Zwieńczeniem pierwszego dnia forum była Wielka Gala Smart City, podczas której wręczono nagrody za osiągnięcia w dziedzinie Smart City w roku 2016. Miasto Częstochowa zostało wyróżnione w kategorii Innowacja Smart City za Częstochowską Kartę Mieszkańca, której organizatorem jest Grupa LEW S.A. Nagrodę w imieniu Prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka odebrała Pani Beata Stryjewska wraz z Prezesem Zarządu Grupy LEW Andrzejem Basiakiem. Uzasadnienie nagrody: „Częstochowska Karta Mieszkańca” jest rozwiązaniem zacieśniającym więzy społeczne oraz  wspierającym lokalnych przedsiębiorców. Umożliwia mieszkańcom gromadzenie punktów w ramach „Samorządowego Programu Lojalnościowego”, integrując dotychczasowe karty: „Rodzina+” oraz „Częstochowski Senior”. Pozwala także na korzystanie z Biblioteki Publicznej. W najbliższych miesiącach nastąpi jej integracja z biletem komunikacji miejskiej, a także zostanie stworzona dedykowana aplikacja mobilna do obsługi Programu.

Drugi dzień Forum rozpoczął blok tematyczny dotyczący usług miejskich. System Samorządowego Programu Lojalnościowego funkcjonującego w ramach Częstochowskiej karty Mieszkańca zaprezentowali Andrzej Basiak Prezes Grupy LEW oraz Robert Majer Doradca Prezydenta Miasta Częstochowy.

Podczas trwania Smart City Forum przedstawiciele Grupy LEW prezentowali Samorządowy Program Lojalnościowy na firmowym stoisku. Zainteresowane władz samorządowych uczestniczących w forum rozwiązaniami lojalnościowymi integrującymi lokalnych przedsiębiorców, samorząd i mieszkańców było bardzo duże i pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość, która przyniesie wdrożenia programu w kolejnych miastach.

dsc_8065

dsc_8082

dsc_8094

dsc_8051

dsc_8062

Dodaj komentarz